Op de prachtige, harde baan van Zuienkerke stonden 22 teams klaar voor een dag vol spanning en strijd.
Hoewel er geen BK-punten te verdienen waren, lagen er wel belangrijke regelmatigheidspunten op het spel die later in het kampioenschap nog beslissend kunnen zijn.
Niet iedereen kwam echter zonder kleerscheuren door de dag: pechgevallen en valpartijen maakten deel uit van het verhaal.
De verslagen van Dries Dewitte en de uitslagen (met dank aan Freddy) vind je terug bij Lees verder.
Foto’s door
Dries Dewitte klik hier
Rudy Van Mol klik hier
Reeks 1 kende een bijzonder spannende start, met Van Grembergen-Hoste die meteen de koppositie wisten te grijpen.
Kort daarachter nestelden zich Verstraete-Deschacht, het eerste B-team dat sterk van start ging.
De openingsronde verliep echter niet zonder incident: nog voor de eerste bocht kwamen de broers Van Der Voorden en het duo Merreel-Van Mol met elkaar in aanraking.
Gelukkig bleven beide teams ongedeerd en konden ze hun wedstrijd verderzetten.
Vooraan kenden Soetaert-Bekaert pech en vielen vroegtijdig weg uit de strijd, waardoor het duel om de leiding openlag.
Van Grembergen-Hoste hielden lange tijd stand, maar halverwege de wedstrijd namen de bijzonder sterk rijdende Verstraete-Deschacht het commando over.
Ondertussen vochten Delmotte-Valcke zich na een mindere start knap terug richting de top.
Ze stootten door naar de tweede plaats en kwamen steeds dichterbij de leiders, maar de wedstrijd was net één ronde te kort om nog een aanval in te zetten.
De zege ging uiteindelijk verdiend naar Verstraete-Deschacht, die hun sterke vorm beloonden met winst.
Delmotte-Valcke mochten tevreden zijn met een knappe tweede plaats, terwijl Van Grembergen-Hoste het podium vervolledigden met een sterke derde plek.
- #96 : Stanley VERSTRAETE – Steve DE SCHACHT
- #25 : Yens DELMOTTE – Joey Valcke
- #27 : Kendric VAN GREMBERGEN –
- #18 : Bjorn DE SCHUYTER – Mathis LAREU
- #3 : Kenny Van De Plas – Kjento Spannenburg
- #2 : Bert SOETAERT – Loid BEKAERT
- #99 : Detlef DECORDIER – Quinten VANPARYS
- #71 : Mathias DEMUYNCK – Dagwin SABBE
- #86 : Colleen VAN TROYS – Simon DINNEWETH
- #46 : Maxim MOENAERT – Mathias MOENAERT
- #166 : Niki DEBRUYNE – Isi LEMAHIEU
- #54 : Hannes Van Den Borre – Emillio BOUCKHUYS
- #98 : Mathias – Frederic VAN DER VOORDEN
- #114 : Tom VERBRUGGHE – Kevin DE BORGGRAE
- #15 : Ivan LEFEBRE – Bart VERBRUGGHE
- #8 : Geert VALCKE – Mathis LAREU
- #6 : Joeri Van Malderen – Xavier DEGELDER
- #88 : Dylan DUBUS – Michael VERBURGH
- #83 : Kurt – Nolwenn DEMAREZ
- #5 : Claude MAERTENS – Jan DEWITTE
- #184 : Stijn COVEMACKER – Maite COVEMACKER
- #51 : Kevin MERREEL – Ruben van Mol
Reeks 2
In de tweede reeks was het opnieuw Van Grembergen-Hoste die de kopstart nam, gevolgd door een aantal sterke concurrenten.
De strijd tussen de teams was van het begin af aan bijzonder intens, met verschillende teams die elkaar het vuur na aan de schenen legden.
De eerste helft van de wedstrijd was een spektakel van snelheid en tactiek.
Soetaert-Bekaert liet zich niet intimideren door het sterke begin van Van Grembergen-Hoste en wist zich in de tweede helft van de race een sterke positie te verwerven.
Deze kwamen uiteindelijk als winnaar uit de bus, hoewel ze een korte maar hevige druk ondervonden van het team Delmotte-Valcke, dat in de slotfase het tempo aanzienlijk opvoerde.
Delmotte-Valcke, die met een indrukwekkende inhaalrace het momentum hadden gevonden, eindigden kort achter de winnende ploeg van Soetaert-Bekaert.
Verstraete-Deschacht, die aanvankelijk goed mee konden komen, werden uiteindelijk derde, vlak voor Van Grembergen-Hoste die op de vierde plaats eindigden.
Het was een indrukwekkende prestatie van deze teams, die elkaar tot het uiterste pushte, maar Soetaert-Bekaert bewees wederom hun dominantie in de tweede reeks.
De gebroeders Van Der Voorden presteerden ook goed en eindigden respectievelijk op de vijfde en tweede plaats in de B-categorie.
Hun consistentie en strategisch rijden gaven hen een sterke finish in deze competitie.
Helaas waren er ook pechvogels op de dag.
Merreel-Van Mol, die zich tot dat moment goed hadden gepositioneerd, moesten de reeks voortijdig beëindigen door technische problemen.
Het was een bittere pil voor het duo, dat niet verder kon strijden en voor het eerst dit jaar het podium miste.
- #2 : Bert SOETAERT – Loid BEKAERT
- #25 : Yens DELMOTTE – Joey Valcke
- #96 : Stanley VERSTRAETE – Steve DE SCHACHT
- #27 : Kendric VAN GREMBERGEN – HOSTE
- #98 : Mathias – Frederic VAN DER VOORDEN
- #6 : Joeri Van Malderen – Dagwin SABBE
- #46 : Maxim MOENAERT – Mathias MOENAERT
- #18 : Bjorn DE SCHUYTER – Mathis LAREU
- #71 : Mathias DEMUYNCK – Dagwin SABBE
- #54 : Hannes Van Den Borre – Emillio BOUCKHUYS
- #99 : Detlef DECORDIER – Quinten VANPARYS
- #86 : Colleen VAN TROYS – Simon DINNEWETH
- #166 : Niki DEBRUYNE – Isi LEMAHIEU
- #15 : Ivan LEFEBRE – Bart VERBRUGGHE
- #88 : Dylan DUBUS – Michael VERBURGH
- #114 : Tom VERBRUGGHE – Kevin DE BORGGRAE
- #8 : Geert VALCKE – Mathis LAREU
- #6 : Joeri Van Malderen –
- #184 : Stijn COVEMACKER – Mylan SMETS
- #5 : Claude MAERTENS – Jan DEWITTE
- #51 : Kevin MERREEL – Ruben van Mol
Dagtotaal A
- #25 : Yens DELMOTTE – Joey Valcke 4
- #27 : Kendric VAN GREMBERGEN – HOSTE 7
- #2 : Bert SOETAERT – Loid BEKAERT 7
- #3 : Kenny Van De Plas – Kjento Spannenburg 11
- #18 : Bjorn DE SCHUYTER – Mathis LAREU 12
- #46 : Maxim MOENAERT – Mathias MOENAERT 17
- #166 : Niki DEBRUYNE – Isi LEMAHIEU 24
- #15 : Ivan LEFEBRE – Bart VERBRUGGHE 29
- #8 : Geert VALCKE – Mathis LAREU 33
- #6 : Joeri Van Malderen – 35
- #5 : Claude MAERTENS – Jan DEWITTE 40
Dagtotaal B - #96 : Stanley VERSTRAETE – Steve DE SCHACHT 4
- #71 : Mathias DEMUYNCK – Dagwin SABBE 17
- #98 : Mathias – Frederic VAN DER VOORDEN 18
- #99 : Detlef DECORDIER – Quinten VANPARYS 18
- #86 : Colleen VAN TROYS – Simon DINNEWETH 21
- #54 : Hannes Van Den Borre – Emillio BOUCKHUYS 22
- #114 : Tom VERBRUGGHE – Kevin DE BORGGRAE 30
- #88 : Dylan DUBUS – Michael VERBURGH 33
- #184 : Stijn COVEMACKER – Mylan SMETS 40
- #83 : Kurt – Nolwenn DEMAREZ 19
- #51 : Kevin MERREEL – Ruben van Mol 122