In Plomion vandaag slechts “38” teams aan de start !! Met de kwalificatie reeksen werden de teerlingen reeds gegooid, zo wonnen Hermans-Musset met overmacht groep A. In groep B waren Vanluchene-Van den Bogaart de beste van het pak.
Foto’s Dries Dewitteklik HIER Foto’s Luc Driesenklik HIER Foto’s door Rudy van Mol klik HIER Filmpje der kwalificatie reeksen door Dries Dewitte klik HIER
Groep A kwalificatie 1. #2 : Koen Hermans – Nicolas Musset 2. #888 : Stuart Brown – Jos Chamberlain 3. #82 : Etienne Bax – Kaspers Stupelis 4. #7 : Kert Varik – Lauris Daiders 5. #17 : Justin Keuben – Dion Rietman 6. #18 : Zeno Compalati – Chopin Bastien 7. #16 : Kristof Santermans – Konstantinas Beleckas 8. #32 : Gary Moulds – Kirwin Steven 9. #79 : Marquis Yohann – Levenes Theo 10. #28 : Jake Brown – Millard Joe 11. #100 : Foden Dan – Bijenhof Roy 12. #94 : Debruyne Kelly – Mans Jens Naar Last Chance 13. #114 : OSBALDISTON Sam – COOPER Nathan 14. #911 : Adrian Peter – Miroslav Zatloukal 15. #110 : Wisselink Sven – Sloot Bart 16. #24 : Joachim Reimann – Philipp Reimann 17. #98 : Ijen Kops – Pim Lambrechts 18. #214 : Van der Schraelen Glenn – Van Gennip Jimmy 19. #52 : David Bolliger – Meinrad Schelbert Groep B kwalificatie 1. #1 : Marvin Vanluchene – Ben van den Boogaart 2. #10 : Arne Dierckens – Robbie Bax 3. #4 : Valentin Giraud – Andreas Haller 4. #9 : Davy Sanders – Kunnas Lari 5. #14 : Gert van Werven – Beunk Peter 6. #116 : Willy Bouquet – Manach Maxime 7. #46 : Tobias Blank – Nicky Debruyne 8. #99 : Thom van de Lagemaat – Han van Hal 9. #55 : Thomas Hamard – Simon Villaines 10. #36 : Michael Hodges – Crahame Scott 11. #354 : MÜLLER Heiko – HOFMEIER Pirmin 12. #23 : George Kinge – Gray Lewis Naar Last Chance 13. #35 : Dylan Boussy – Andy Schlinnertz 14. #419 : Junior Verhelst – Moreno HOESEN 15. #47 : Romaric Chanteloup – Josselyn Chanteloup 16. #113 : GIRARDIN Patrick – 17. #19 : Marco Heinzer – Ruedi Betschart 18. #108 : BONNET Charly – BIGAND Julien 19. #22 : Christophe Cuche – Maxime Cuche Last chance 1. #22 : Christophe Cuche – Maxime Cuche 2. #19 : Marco Heinzer – Ruedi Betschart 3. #52 : David Bolliger – Meinrad Schelbert 4. #114 : OSBALDISTON Sam – COOPER Nathan 5. #35 : Dylan Boussy – Andy Schlinnertz 6. #24 : Joachim Reimann – Philipp Reimann Reserve 7. #911 : Adrian Peter – Miroslav Zatloukal 8. #110 : Wisselink Sven – Sloot Bart Niet gekwalificeerd 9. #47 : Romaric Chanteloup – Josselyn Chanteloup 10. #98 : Ijen Kops – Pim Lambrechts 11. #419 : Junior Verhelst – Moreno HOESEN 12. #214 : Van der Schraelen Glenn – Van Gennip Jimmy 13. #113 : GIRARDIN Patrick – Renard Bejamin 14. #108 : BONNET Charly – BIGAND Julien
GSG rijders Goeyvaerts-Martens wonnen in Axel beide reeksen voor het BK bij VMCF gisteren. Steegmans-Steegmans wisten in de laatste reeks Corthouts-Vaes nog voor te blijven en werden in de eindstand zo nummers twee en drie. In de B klasse was de zege voor Tijsmans-Hereygers voor Goovaerts-Hereygers en Fransis-Fontaine die ook elke reeks zo eindigden !
In Torcee en Vallee waren Bax-Stupelis aan de winst in de eerste reeks voor Vanluchene-Vd Bogaart, de Franse equipe Avray-Lebreton werden derde. De Nederlanders Keuben-Rietman waren knap vierde voor de Engelse Kinge-Gray. In de tweede reeks werden de top plaatsen omgeruild en wonnen Vanluchene-Vd Bogaart voor Bax-Stupelis, nu werden Keuben-Rietman derde.
Reeks drie was weer voor Bax-Stupelis die wonnen voor Vanluchene-Vd Bogaart en Keuben-Rietman ie zo verstoten Auvray-Lebreton van het dagpodium hier in Torce
In het zuid Franse Labarthe was Moto Club Du Bas Quercy de gastheer voor deze kampioenschap proef van FFM op een circuit van klei en erg steile hellingen. Zondagochtend was training voor sommige een echte ijsbaan. De dag begon onder de wolken, maar zonder regen en verscheen de zon tijdens het eerste deel van de dag.
Slechts 21 bemanningen waren aanwezig op dit evenement (de meest zuidelijke van Frankrijk voor dit seizoen). Een ongebruikelijk feit voor het team Chanteloup/Chanteloup (# 5), zij werden van hun zijspan op zaterdagochtend bij Toulouse beroofd! De 3de van de voorlopige stand van het kampioenschap van Frankrijk moest het doen zonder eigen motor ! De solidariteitsgeest van de zijspan gemeenschap komt tot uiting omdat het 100% vrouwelijke Team DUBOSQ Sophie / THAMRI Clémentine-team (# 13) haar zijspan aan Team Chanteloup aanbood, die zodoende in staat was deel te nemen aan het evenement en haar derde plaats wist te behouden. Veel dank aan team DUBOSQ Sophie / THAMRI Clémentine. We hadden zorgen over de conditie van Valentin GIRAUD … maar een snelle genezing ! Valentin leidde het evenement van start tot finish met veel voorsprong op zijn tweede Guennady Auvray, die hij achterliet in de 3 races. Auvray-Lebreton wisten ondanks motor problemen ( die dan weer verholpen werd door Side-Car Service van Davy Maris) drie keer tweede te worden Voor plaats drie ging het tussen Marquis-Delajon en Bouqeut-Manach, echter Marquis-Delajon konden mits hun betere tweede reeks die fel bestreden werd het podium veilig stellen. De circuit was erg fysiek, de monteurs en de teams hadden veel moeite om de derde reeks af te werken, slechts 17 bemanningsleden namen nog de start. (Tekst/photo’s Olivier Paillier)
Tijdens de verkiezingscross in Assenede kwamen slechts een 8 tal zijspannen opdagen, tevens ook één VLM team was er op de afspraak. De winst ging naar Dierckens-Valcke die in de eerste reeks verschillende aanvallen op Van Calster-Horrijon niet konden afwerken, pas nadat deze het zijspan lieten afslaan lag de weg naar reeks winst open. Soetaert-Dhondt wonnen reeks twee voor Dierckens-Valcke en Van Calster-Horijon.
In het ONK te Halle vandaag 24 zijspannen aan de start die wat aan gevuld werd met de betere NK rijders !! Hermans-Musset waren de beste in beide reeksen, in de eerste reeks wisten Bax-Stupelis nog wel langs zij te komen maar echt aanvallen zat er niet in !! Bax-Stupelis werden in beide reeksen tweede voor Dierckens-Bax die een zeer sterke indruk achter lieten op het Nederlandse publiek. Willemsen dit weekend geassisteerd door Kostas Belectas werden in beide reeksen zevende !
Foto’s door Dries DewitteHIER Foto’s door Luc Driesenklik HIER Foto’s door Isabelle Driesen klikt u HIERZO Filmpje door Dries Dewitte klikhier op YOU TUBE
Reeks 1 1 2 Koen Hermans & Nicolas Musset 2 82 Etienne Bax & Kaspars Stupelis 3 10 Arne Dierckens & Robbie Bax 4 14 Gert van Werven & Peter Beunk 5 17 Justin Keuben & Dion Rietman 6 28 Jake Brown & Joe Miljard 7 111 Daniel Willemsen & Konstantians Beleckas 8 25 Mike Keuben & Lars de Laat 9 99 Thom van de Lagemaat & Hantje van Hal 10 72 Frank Mulders & Aivar van der Wiel 11 418 Stephan Wijers & Siebe van de Putten 12 114 Sam Osbaldiston & Nathan Cooper 13 98 Ijen Kops & Pim Lambrechts 14 110 Sven Wisselink & Bart Sloot 15 97 Wilfred Vos & Moreno Hoesen 16 6 Pierre van der Venne & Nick van der Venne 17 73 Rene Heurkens & Kayran de Graauw 18 24 Koen Grondman & Rick Grondman 19 33 Frank Rouwenhorst & Jorg Rouwenhorst 20 69 Bram van Dijk & Loet van der Putten 21 128 Rick Hofman & Thijs Hofman 22 34 Jeroen Visscher & Eva Visscher DNF 30 Jeroen Boeve & Rick Sellis DNF 241 Marco Konst & Robin Konst Reeks 2 1 2 Koen Hermans & Nicolas Musset 2 82 Etienne Bax & Kaspars Stupelis 3 10 Arne Dierckens & Robbie Bax 4 14 Gert van Werven & Peter Beunk 5 17 Justin Keuben & Dion Rietman 6 72 Frank Mulders & Aivar van der Wiel 7 111 Daniel Willemsen & Konstantians Beleckas 8 99 Thom van de Lagemaat & Hantje van Hal 9 25 Mike Keuben & Lars de Laat 10 114 Sam Osbaldiston & Nathan Cooper 11 418 Stephan Wijers & Siebe van de Putten 12 110 Sven Wisselink & Bart Sloot 13 6 Pierre van der Venne & Nick van der Venne 14 73 Rene Heurkens & Kayran de Graauw 15 241 Marco Konst & Robin Konst 16 69 Bram van Dijk & Loet van der Putten 17 33 Frank Rouwenhorst & Jorg Rouwenhorst 18 24 Koen Grondman & Rick Grondman 19 34 Jeroen Visscher & Eva Visscher 20 128 Rick Hofman & Thijs Hofman 21 97 Wilfred Vos & Moreno Hoesen DNF 28 Jake Brown & Joe Miljard DNF 30 Jeroen Boeve & Rick Sellis DQ 98 Ijen Kops & Pim Lambrechts Dagtotaal 1 2 Koen Hermans & Nicolas Musset 50 2 82 Etienne Bax & Kaspars Stupelis 44 3 10 Arne Dierckens & Robbie Bax 40 4 14 Gert van Werven & Peter Beunk 36 5 17 Justin Keuben & Dion Rietman 32 6 111 Daniel Willemsen & Konstantians Beleckas 28 7 72 Frank Mulders & Aivar van der Wiel 26 8 99 Thom van de Lagemaat & Hantje van Hal 25 9 25 Mike Keuben & Lars de Laat 25 10 114 Sam Osbaldiston & Nathan Cooper 20 11 418 Stephan Wijers & Siebe van de Putten 20 12 110 Sven Wisselink & Bart Sloot 16 13 28 Jake Brown & Joe Miljard 15 14 6 Pierre van der Venne & Nick van der Venne 13 15 73 Rene Heurkens & Kayran de Graauw 11 16 98 Ijen Kops & Pim Lambrechts 8 17 97 Wilfred Vos & Moreno Hoesen 7 18 241 Marco Konst & Robin Konst 6 19 69 Bram van Dijk & Loet van der Putten 6 20 33 Frank Rouwenhorst & Jorg Rouwenhorst 6 21 24 Koen Grondman & Rick Grondman 6 22 34 Jeroen Visscher & Eva Visscher 3 23 128 Rick Hofman & Thijs Hofman 2 24 30 Jeroen Boeve & Rick Sellis – Stand na Halle 1 111 Daniel Willemsen & Luc Rostingt 119 2 82 Etienne Bax & Kaspars Stupelis 114 3 2 Koen Hermans & Nicolas Musset 106 4 14 Gert van Werven & Peter Beunk 84 5 1 Marvin Vanluchene & Ben van den Bogaart 76 6 5 Julian Veldman & Glenn Janssen 7 17 Justin Keuben & Dion Rietman 64 8 28 Jake Brown & Joe Miljard 56 9 25 Mike Keuben & Lars de Laat 25 10 72 Frank Mulders & Aivar van der Wiel 52 11 99 Thom van de Lagemaat & Hantje van Hal 46 12 98 Ijen Kops & Pim Lambrechts 42 13 888 Stuart Brown & Josh Chamberlain 41 14 10 Arne Dierckens & Robbie Bax 40 15 114 Sam Osbaldiston & Nathan Cooper 35 16 4 Valentin Giraud & Andres Haller 32 17 9 Davy Sanders & Lari Kunnas 31 18 110 Sven Wisselink & Bart Sloot 28 19 25 Mike Keuben & Lars de Laat 25 20 16 Kristof Santermans & Beleckes Konstantina 25 21 23 George King & Lewis Gray 23 22 22 Christophe Cluche & Maxime Cuche 21 23 418 Stephan Wijers & Siebe van de Putten 20 24 419 Junior Verhelst & Niki Debruyne 18 25 6 Pierre van der Venne & Nick van der Venne 13 26 73 Rene Heurkens & Kayran de Graauw 11 27 159 Sven Smit & Niels Wesselink 8 28 36 Michael Hodges & Scott Grahame 8 29 100 Dan Foden & Roy Bijenhof 8 30 214 Glenn van der Schraelen & Jimmy van Gennip 7 31 97 Wilfred Vos & Moreno Hoesen 7 32 241 Marco Konst & Robin Konst 6 33 69 Bram van Dijk & Loet van der Putten 6 34 33 Frank Rouwenhorst & Jorg Rouwenhorst 6 35 24 Koen Grondman & Rick Grondman 6 36 94 Kelly Debruyne & Jens Mans 6 35 34 Jeroen Visscher & Eva Visscher 3 38 128 Rick Hofman & Thijs Hofman 2 39 124 Romaric Chanteloup & Josselyn Chanteloup 118
Voor MCLB is Bjorn De Schuyter (nr 81) op zoek naar een bakkenist voor de rest om de rest van het seizoen af te maken. Wie geïnteresseerd kan een e-mail sturen naar[email protected]
Bax-Stupelis winnen ook de GP in Bucha Oekraiëne, met dubbele reeks zege nemen ze ook weer de rode plaat meet naar Nederland. Dat dit WK afwisselend is kunnen we zeker al vaststellen, Van Luchene-Vd Bogaart gingen in de openingsreeks op de woops over de kop. Gelukkig zonder erge blesures al was de smak voor Ben zeker op de tanden bijten (Zie filmpje Dries). Hermans-Musset wisten plaats twee te pakken voor een sterk rijdende Varik-Daiders, Dierckens-Bax goed mee weg maar wat vermeoidheid in de armpjes bracht hun op plaats vier. Van Luchene-Vd Bogaart slaagde er nog in om tot een vijfde plaats terug te komen. Reeks twee ook weer Bax-Stupelis die de reeks zege pakten voor Van Luchene-vd Bogaart en weerom Varik-Daiders die zou hun eerste WK podium behaalde dit seizoen.
Foto’s straks door Dries Dewitteklik HIER Flimpje door Dries klik hierop YOU TUBE
Reeks 1 1. #82 : Etienne Bax – Kaspers Stupelis 2. #2 : Koen Hermans – Nicolas Musset 3. #7 : Kert Varik – Lauris Daiders 4. #10 : Arne Dierckens – Robbie Bax 5. #1 : Marvin Vanluchene – Ben van den Boogaart 6. #888 : Stuart Brown – Jos Chamberlain 7. #14 : Gert van Werven – Beunk Peter 8. #9 : Davy Sanders – Kunnas Lari 9. #18 : Zeno Compalati – Chopin Bastien 10. #16 : Kristof Santermans – Konstantinas Beleckas 11. #23 : George Kinge – Gray Lewis 12. #17 : Justin Keuben – Dion Rietman 13. #21 : Pavel Hroch – Martin Hroch 14. #26 : Markus Normak-Karl – Albert Kasesalu 15. #911 : Adrian Peter – Miroslav Zatloukal 16. #49 : Tanel Reesna – EIER Teet 17. #45 : BALTUSIS Tomas – NATKA Tadas 18. #777 : GLUSHCHENKO Artur – HLUSHCHENKO Yelysei 19. #122 : ZHYVUTSKI Valery – ZHYVUTSKI Andrei 20. #111 : Daniel Willemsen – Luc Rostingt 21. #28 : Jake Brown – Millard Joe 22. #22 : Christophe Cuche – Maxime Cuche DNS 23. #4 : Valentin Giraud – Andreas Haller 24. #707 : NEMYLOSTYVYI Yurii – BOIKO VALENTYN Reeks 2 1. #82 : Etienne Bax – Kaspers Stupelis 2. #1 : Marvin Vanluchene – Ben van den Boogaart 3. #7 : Kert Varik – Lauris Daiders 4. #2 : Koen Hermans – Nicolas Musset 5. #888 : Stuart Brown – Jos Chamberlain 6. #9 : Davy Sanders – Kunnas Lari 7. #14 : Gert van Werven – Beunk Peter 8. #22 : Christophe Cuche – Maxime Cuche 9. #10 : Arne Dierckens – Robbie Bax 10. #23 : George Kinge – Gray Lewis 11. #18 : Zeno Compalati – Chopin Bastien 12. #911 : Adrian Peter – Miroslav Zatloukal 13. #49 : Tanel Reesna – EIER Teet 14. #45 : BALTUSIS Tomas – NATKA Tadas 15. #21 : Pavel Hroch – Martin Hroch 16. #777 : GLUSHCHENKO Artur – HLUSHCHENKO Yelysei 17. #122 : ZHYVUTSKI Valery – ZHYVUTSKI Andrei 18. #26 : Markus Normak-Karl – Albert Kasesalu 19. #16 : Kristof Santermans – Konstantinas Beleckas 20. #28 : Jake Brown – Millard Joe 21. #17 : Justin Keuben – Dion Rietman DNS 22. #4 : Valentin Giraud – Andreas Haller 23. #111 : Daniel Willemsen – Luc Rostingt 24. #707 : NEMYLOSTYVYI Yurii – BOIKO VALENTYN Dagtotaal 1. #82 : Etienne Bax – Kaspers Stupelis 50 2. #7 : Kert Varik – Lauris Daiders 40 3. #2 : Koen Hermans – Nicolas Musset 40 4. #1 : Marvin Vanluchene – Ben van den Boogaart 38 5. #888 : Stuart Brown – Jos Chamberlain 31 6. #10 : Arne Dierckens – Robbie Bax 30 7. #9 : Davy Sanders – Kunnas Lari 28 8. #14 : Gert van Werven – Beunk Peter 28 9. #18 : Zeno Compalati – Chopin Bastien 22 10. #23 : George Kinge – Gray Lewis 21 11. #911 : Adrian Peter – Miroslav Zatloukal 15 12. #21 : Pavel Hroch – Martin Hroch 14 13. #22 : Christophe Cuche – Maxime Cuche 13 14. #49 : Tanel Reesna – EIER Teet 13 15. #16 : Kristof Santermans – Konstantinas Beleckas 13 16. #45 : BALTUSIS Tomas – NATKA Tadas 11 17. #26 : Markus Normak-Karl – Albert Kasesalu 10 18. #14 : Gert van Werven – Beunk Peter 9 19. #777 : GLUSHCHENKO Artur – HLUSHCHENKO Yelysei 8 20. #122 : ZHYVUTSKI Valery – ZHYVUTSKI Andrei 6 21. #28 : Jake Brown – Millard Joe 1 22. #111 : Daniel Willemsen – Luc Rostingt 1 DNS 23. #4 : Valentin Giraud – Andreas Haller 0 24. #707 : NEMYLOSTYVYI Yurii – BOIKO VALENTYN 0 Stand na Oekraiëne
1.#82 Etienne Bax-Kaspars Stupelis 211
2.#1 Marvin Vanluchene-Ben van den Bogaart 205
3.#2 Koen Hermans-Nicolas Musset 184
4.#9 Davy Sanders-Lari Kunnas 153
5.#888 Stuart Brown-Josh Chamberlain 148
6.#10 Arne Dierckens-Robbie Bax 130
7.#111 Daniel Willemsen-Luc Rostingt 129
8.#7 Kert Varik-Lauris Daiders 119
9.#4 Valentin Giraud-Andres Haller 117
10.#18 Zeno Compalati-Bastien Chopin 97
11.#14 Gert van Werven-Peter Beunk 79
12.#5 Julian Veldman-Glenn Janssens 70
13.#17 Justin Keuben-Dion Rietman 67
14.#22 Christophe Cuche-Maxime Cuche 58
15.#16 Kristof Santermans-Konstantinas Beleckas 56
16.#23 George Kinge-Lewis Gray 54
17.#28 Jake Brown-Joe Millard 43
18.#19 Marco Heinzer-Ruedi Betschart 34
19.398 Ijen Kops-Pim Lambrechts 32
20.#21 Pavel Hroch-Martin Hroch 22
21.#36 Michael Hodges-Scott Grahame 21
22.#49 Tanel Reesna-Alexandre Tourbier 17
23.#911 Adrian Peter-Miroslav Zatloukal 15
24.331 Jan Boukal-Pavel Boukal 15
25.#72 Frank Mulders-Aivar van de Wiel 12
26.#45 Tomas Baltusis-Tadas Natka 11
27.#176 Eddie Janecke-Gordon Bothur 11
28.#47 Romaric Chanteloup-Josselyn Chanteloup 11
29.#26 Markus Normak-Karl-Albert Kasesalu 10
30.#30 Hotmar Pozzi-Simon Walti 10
31.#24 Joachim Reimann-Philipp Reimann 9
32.#38 Petr Kolenchik-Matej Hejhal 9
33.#419 Junior Verhelst-Nicky Debruyne 9
34.#101 Lucas Cerny-Radek Musil 8
35.#777 Artur Glushchenko-Yelsei Hlushchenko 8
36.#32 Gary Moulds-Steve Kirwin 6
37.#122 Valery Zhyvutski-Andrei Zhyvutski 6
38.#46 Tobias Blank-Lemuel Ravera 5
39.#94 Kelly Debruyne-Jens Mans 4
40.#99 Thom van de Lagemaat-Han van Hal 4
41.#79 Yohann Marquis-Theo Levenes 1
16 zijspannen waren in Zoutleeuw op de afspraak voor deze BK wedstrijd.
Goeyvaerts-Martens wisten de eindezege naar zicht toe te trekken door middel van een tweede en eerste plaats in de reeksenPeter en Jarno Steegmans namen in reeks twee nog even de leiding in handen maar waren tevreden met hun tweede plaats op het dag podium na Goeyvaerts-Martens. Corthouts-Vaes wonnen reeks één maar door hun mindere tweede reeks waarbij ze nog enkele plaatsjes diende toe te geven bracht hun op plaats drie van dagtotaal. In de B klasse waren Tysmans-Hereygers de beste in beide reeksen, Goovaerts-Hereygers haalde het voor Fransis-Fontaine wel is waar met gelijke punten maar een betere tweede reeks
In Lummen kregen we slechts 11 teams aan de start, beide reeksen werden gewonnen door de Broers Janssens. In beide reeksen wisten ze Vaes-Horyon voor te blijven, Van Calster-Van Hamel werden twee maal derde in de reeksen. Vd Schraelen-Van Gennip deden de minst goede zaak vandaag in het BK en werden vierde voor Segers-vd Plas.